Panele podłogowe

Decydując się na remont lokalu użytkowego, takiego jak sklep, czy biuro, najwięcej uwagi warto poświęcić wyborowi odpowiedniej podłogi. Odchodzi się już obecnie od płytek ceramicznych, które nie są tak urokliwe, a jednocześnie sprawiają wrażenie zimnych. Oczywiście, o taką podłogę najłatwiej jest zadbać, ale każdy komu zależy na odpowiednim charakterze pomieszczenia, które ma zapraszać do siebie, powinien przemyśleć tę kwestię.

Projektanci najczęściej proponują w takiej sytuacji wysokiej jakości panele podłogowe. W sklepach można znaleźć szeroki wybór niezwykle trwałych paneli, które z powodzeniem można stosować w galeriach handlowych i sklepach, a także biurach, czy innych przestrzeniach, gdzie każdego dnia porusza się wiele osób w obuwiu zewnętrznym. Takie panele oznaczone są w odpowiedni sposób przez producenta i każdy z nich stosuje swoją własną nomenklaturę. Stopnie twardości świadczą o tym, czy panele mogą znaleźć się właśnie w miejscu publicznym, czy raczej nadają się jedynie do zastosowania w warunkach domowych.

O czym warto pamiętać?

Warto pamiętać o tym, że osoby z zewnątrz, które wchodzą do pomieszczenia, bardzo często wnoszą ze sobą piach, kurz, a nawet śnieg, czy deszcz. Bardzo niekorzystnie wpływa to na podłogę, jeżeli nie jest w odpowiednim stopniu utwardzona i zabezpieczona. Na pewno jednak z takimi problemami poradzi sobie podłoga do zadań specjalnych, której producent obiecuje, że sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach.

Panele podłogowe o większej twardości są oczywiście droższą propozycją od tradycyjnych paneli. W przypadku większych metraży może to stanowić sporą różnicę. Najlepiej jednak zdecydować się na rozwiązanie nieco bardziej kosztowne, ale praktyczne i funkcjonalne. Taka podłoga powinna służyć latami i pozostać w nienagannym stanie. Jeśli jednak okaże się zbyt mało odporna, można ją reklamować, a producent powinien dołożyć wszelkich starań, aby taką sytuację klientowi zrekompensować.

Coraz częściej w galeriach handlowych, butikach, czy w bankach obserwuje się właśnie panele podłogowe. Dzięki nim, pomieszczenie staje się bardziej przytulne i miłe dla osoby, która do niego wchodzi. Znacznie przyjemniej pracuje się również w miejscu, gdzie znajduje się tego typu podłoga, a nie zimne płytki podłogowe.