Fit out biur

Mając powierzchnie biurowe do wynajęcia można podwyższyć ich wartość dzięki umożliwieniu indywidualnej aranżacji przestrzeni. Jest to tzw. usługa fit out . Właściciel w ramach tej usługi zapewnia kompleksowe przygotowanie całej powierzchni dla potrzeb najemcy. Usługę wykonują architekci i projektanci wnętrz specjalizujący się w aranżacji biur oraz w optymalnym wykorzystaniu systemów i instalacji. I choć zazwyczaj koszt takiej usługi leży w całości po stronie wynajmującego, to jest to rozwiązanie bardzo korzystne.

Inwestycja w powierzchnie biurowe

Profesjonalny fitout przeprowadza architekt, który dokładnie zapoznaje się ze strukturą firmy, z jej potrzebami, organizacją pracy i na tej podstawie tworzy projekt, który jest omawiany z wynajmującym i najemcą. Dzięki skorzystaniu z takiej usługi wynajmujący może liczyć na to, że najemca mając biuro w pełni dostosowane do swoich potrzeb będzie korzystać z najmu przez wiele lat. Jest to więc bardzo opłacalna inwestycja. Prace w ramach fitout mogą objąć wykonanie instalacji elektrycznej, teleinformatycznej, sanitarnej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej, a także ogrzewania, przeprowadzenia prac montażowych i demontażowych, obniżania sufitów, zastosowania ekranów akustycznych, zmianę oświetlenia, zmianę kolorystyki, wykonanie mebli na wymiar. Oczywiście to, w jakim zakresie zostaną podjęte prace zleży od wspólnych ustaleń wynajmującego i najemcy. Może się tak zdarzyć, że koszt nietypowych i drogich elementów pokryje najemca.

Korzyści usług fitout

Przystosowując biuro do potrzeb najemcy wynajmujący inwestuje w długotrwałą i udaną współpracę. A jeśli z jakiegoś powodu po pewnym czasie najemca zrezygnuje z wynajmu to w najgorszym wypadku wynajmujący zostaje z nowocześnie urządzonym, eleganckim biurem, które bez trudu wynajmie innej firmie, która doceni idealne warunki i zapewniony maksymalny komfort pracy. Dostosowanie wnętrz budynków i zapewnienie im nowoczesnego wyglądu to dobry krok.