Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Rachunkowość i księgowość

Coraz więcej firm decyduje się na outsourcing usług księgowych. Nic w tym dziwnego, bo współpraca z biurem rachunkowym to wygoda, oszczędność pieniędzy, a także czasu. Jednak wybór odpowiedniego biura rachunkowego może nie być proste, gdyż z zasady biura niewiele różnią się pod kątem oferty i cen. Na co więc zwracać uwagę?

Certyfikaty i ubezpieczenia

Od kilku lat dzięki w zmianie w prawie każdy może prowadzić działalność w zakresie prowadzenia rachunkowości. Dlatego można trafić na firmę, która nie zapewni w pełni profesjonalnych usług. I choć certyfikat Ministra Finansów nie jest już obowiązkowy by świadczyć usługi księgowe Gdynia  to warto sprawdzić czy biuro go posiada, bo jest on swoistą gwarancją wysokiej jakości usług. Konieczne jest też sprawdzenie czy biuro posiada polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej. W ten sposób w przypadku błędu pracowników biura, który zaszkodzi Twojej działalności będziesz miał gwarancję, że uzyskasz odpowiednie odszkodowanie.

Wykształcenie pracowników

Mądrym posunięciem jest sprawdzenie kompetencji pracowników biura. Często zdarza się tak, że w biurze pracuje niewiele wykwalifikowanych księgowych, a większość prac wykonują stażyści, którzy są dla biura tańsi. A tymczasem obsługa firmy przez takie osoby może skutkować błędami lub zastosowaniem niekorzystnych rozwiązań dla Twojej firmy. Oczywiście nie ma nic złego w tym, że biuro zatrudnia stażystów o ile mają dobry nadzór. Jeśli jednak w biurze pracuje więcej praktykantów niż księgowych to warto mieć się na baczności.

Elastyczne godziny pracy

Warto sprawdzić w jakich godzinach czynne jest biuro i czy w razie potrzeb można się umówić poza standardowymi godzinami. Ponadto liczy się też lokalizacja biura. Warto też dowiedzieć się czy pracownicy biura mogą odbierać dokumenty poza siedzibą firmy. W końcu biuro rachunkowe Gdynia ma zapewnić Tobie wygodę i oszczędność czasu.

Zakres usług

Oczywiście istotny jest też zakres usług i ich ceny. Dobrze jest jeśli biuro nie tylko może zapewnić kompleksową obsługę Twojej firmie, ale też ma usługi, które wykraczają poza Twoje potrzeby. Dzięki temu jak Twoja firma się rozwinie biuro rachunkowe będzie nadążać za jej potrzebami.