Masz swoją firmę? Być może tak, ale czy masz stronę internetową, której nie powstydziłaby się Twoja konkurencja? Czy w ogóle masz jakąkolwiek stronę internetową?

Jeśli nie, to koniecznie powinieneś poważnie zastanowić się nad jej uruchomieniem. Dlaczego? Strona internetowa to świetny sposób promocji własnej marki i sposób na dotarcie do nowych klientów. Aktualnie większość społeczeństwa korzysta z Internetu zarówno w pracy jak i w domu. Olbrzymia część nie robi tego tylko w celach rozrywkowych. Szukają produktów i usług o czym dobitnie świadczą najnowsze badania dotyczące sprzedaży w Internecie. A ta dynamicznie rośnie z roku na rok.

Jak założyć stronę?

Masz dwie możliwości.

  1. Zlecić wykonanie agencji, która zna się na rzeczy i będzie w stanie opracować dla Ciebie stronę, które będzie w stanie realizować Twoje cele biznesowe. To ważne bo witryna ma za zadanie generować dla Ciebie zyski, a nie być jedynie dodatkowym wierszem na wizytówce.
  2. Możesz także stronę zrobić samodzielnie. I co prawda wymaga to od Ciebie większego zaangażowania i wiedzy, ale wbrew pozorom nie jest to aż tak bardzo skomplikowane. Wystarczy zakupić kilka książek, albo przeszukać pod tym kątem Internet. Zerknij np. na świetnego bloga pt.: Jak założyć stronę, na którym znajdziesz wszystkie informacje na ten temat.

Jaką ścieżkę wybrać?

To zależy od Ciebie. Jeśli masz czas i chęć poznania czegoś nowego wykorzystaj możliwość łatwego dostępu do wiedzy i stwórz stronę samodzielnie. Poświęcisz temu trochę swojego czasu, ale z drugiej strony możesz zaoszczędzić całkiem spore pieniądze.

Z kolei jeśli nie masz zbyt wiele czasu, a masz wolne środki na taką inwestycję, zatrudnij dobrą agencję interaktywną, która przygotuje dla Ciebie perfekcyjną stronę www. Owszem, to może być kosztowne, bo zazwyczaj za przyzwoita stronę będziesz musiał zapłacić przynajmniej 1500 – 2000 zł, ale niejednokrotnie warto bo otrzymasz produkt wysokiej jakości. Unikaj zakupu stron w takich miejscach jak Allegro. Niskie ceny kuszą, ale jakość pozostawia wiele do życzenia.

Dbaj o swoja stronę

Gdy już staniesz się szczęśliwym posiadaczem strony www pamiętaj aby o nią dbać. Aktualizuj ją regularnie i dodawaj do niej nowe treści Świetnym pomysłem będzie uruchomienie przy niej bloga ponieważ content marketing jest dziś niezwykle istotny i to w zasadzie jedyny skuteczny sposób na pozyskanie znacznego ruchu za który nie będziesz musiał płacić.